Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalouskovo Salto mortale

 

                                   Kalouskovo Salto mortale

Wikipedia:

Salto mortale

smrtelné nebezpečný akrobatický přemet; odvážný, nebo zoufalý čin

 

  Tak nám chytrý veleještěr předvedl, co dovede. Prostřednictvím sobotních Lidových novin v sobotu 7.dubna 2012 nám sdělil, že si umí představit koalici s ČSSD.

  Ano, tentýž dinosaurus, který jde s kýmkoli, jen když bude ve vládě. Tentýž dinosaurus, který se zúčastnil všech vládních jednání v polistopadové historii České republiky. Sám o sobě prohlásil:

„Já jsem byl účasten, kromě roku 1998, kdy se skládala opoziční smlouva, všech koaličních jednání bezprostředně, nebo už od roku 1989 jako expert.“

  Tentýž politický dinosaurus, který se po perfektně zmanipulovaných volbách v roce 2010, při prvním jednání Poslanecké sněmovny, na kterém nově sestavená vláda žádala vyslovení důvěry, vědom si parlamentní převahy, jenom usmíval a nechal opoziční ČSSD, vítězku voleb, „vyžvatlat“, aniž by považoval za nutné se namáhat jakoukoli reakcí. Např. přednést Poslanecké sněmovně, kterou vláda žádala o vyslovení důvěry, jaký program vláda předkládá, v čem spočívají alespoň hlavní body koaliční dohody, neboli jaké má vláda záměry. Po „vyžvatlání“ opozice zvedli koaličníci ploutve a šlo se domů.

  Odborník na cyankáli, yperit, fosgen a vitriol, to komentoval památným výrokem: „když to nepůjde dohodou s opozicí, tak to půjde 118 hlasy“ Prostě máme 118 hlasů, s opozicí se nemusíme bavit, můžeme si dělat, co chceme. Opozice si může žvatlat co chce. Opozice je pro nás toaletní papír.

  Tehdy byl na koni. Prostě na vítěze voleb, ČSSD, vystrčil holý zadek. Že tím vystrkuje svůj vypasený zadek na 41% občanů, kteří zvolili opoziční poslance, ho ani nenapadlo. Občan je to poslední, na kom mu záleží. Občan odevzdal hlas, teď bude skákat, jak my (já) určíme (určím).

  Koalice s ČSSD se domáhá tentýž kat střední a nižší třídy, který dokázal prosadit ve světě nevídané prebendy horním 10% občanů, jímž snížil daně z příjmů z 32% na 15%, a zajistil, že ze svých astronomických příjmů nemusí přispívat do fondu zdravotního i sociálního zabezpečení tolik, jako 90% zbývajících občanů.

  Kat střední a nižší třídy, který výpadek státního rozpočtu, rapidní snížení příjmů sociálního a zdravotního pojištění, které sám způsobil, řeší zásadně na úkor těch nejchudších občanů ve státě, tím že zrušil, nebo na nehumánní míru snížil příspěvky starým, nezaměstnaným, nemocným a tělesně i duševně postiženým.

  Kat, který téměř zamezil jakékoli valorizaci důchodů, které již tak patří k nejnižším na světě.

  Kat, který donutil zdravotnictví k rušení nemocnic, omezování zdravotní péče prostým občanům, a vyčlenění kvalitní zdravotní péče pouze pro vyvolených 10% občanů – kmotrů.

  Kat, který naopak z těchto skupin, které takto okradl, navíc ždímá peníze do svého rozpočtu, aby vykryl ztráty způsobené úlevami pro vyvolené bohaté tím, že právě těm chudým zvýšil razantně DPH právě na okruh toho, co nutně potřebují, to jsou potraviny a léky a to z 5% na 14%.

  Kat, který usiluje o další zvýšení této DPH na „sjednocenou sazbu“ 20%.

  Kat, který i pro náznak sociálního řešení jakéhokoli problému má jenom opovržení a veškeré státní dluhy svaluje na socanskou vládu a tvrdí že dluhy jsou způsobeny tím, „že jsme si žili příliš rozmařile“. Tím myslí důchodce, invalidy, nemocné a tomu je nutno čelit razantním snížením sociálních výdajů.

  Vzpomeňme např. „povodňovou daň“. I radikální pravici ODS v čele s Nečasem se zdála stejná částka sociálně nespravedlivá. Žvatla Nečas to dokonce řekl do medií. Ovšem to si dovolil moc. Dinosaurus bouchl do stolu a prohlásil: „stovka pro všechny“. Nečas srazil paty a byla stovka pro všechny. Katan všeho sociálního nás přesvědčil, že stovka měsíčně je stejně spravedlivá pro pana Žaludu, Romana, Dvořáka, kteří mají platy 500.000,-Kč měsíčně, jako pro ženu, která sedí v kase supermarketu, bere 10.000,-Kč a má doma dvě děti. (Mimochodem by mne zajímalo, kde ty peníze z povodňové stovky jsou. Veleještěr tvrdil, že budou na zvláštním účtu).

  Tak tento kat prostých lidí nyní prohlašuje, že je ochoten jít do koaliční spolupráce s ČSSD.

  Neuvěřitelné. Že by se v něm hnulo svědomí a teď by se naopak zastával těch nejchudších a stal se stoupencem sociálního státu?

  Pomineme-li, že nás, všechny prosté občany namíchl (zjemněno, nechci být vulgární), oprostíme-li  se těchto emocí, můžeme uvažovat, co jej k tomuto výroku vedlo.

  Zde nelze pominout výrok Vlastimila Tlustého: „Ať dopadnou volby jakkoli, vládne Kalousek“.

  Na tomto výroku něco bude. Vzpomeňme jenom pátek 10. června 2011. Tento pátek odpoledne (!!!) vyslal dinosaurus kurýra se žalobou k Městskému soudu v Praze na nezákonnou stávku odborů. Městský soud na počkání (!!!) vyhověl a vydal předběžné opatření o zákazu stávky. Sám veleještěr uvedl, že dostal toto opatření v pátek odpoledne do datové schránky. Všichni, kteří se jakkoli obrátili na soud, musí být udiveni, jak rychle to jde, když se chce.

  V sobotu, když se odboráři dostavili na sjednanou schůzku, rozdali jim vrátní na chodbě toto předběžné opatření a bylo po jednání.

  Dinosaurus si, slovy Issové a Mádla se zástupci pracujících vytřel zadek.

  Jak to, že nyní je ochoten spolupracovat s úhlavním nepřítelem, kterému dosud nemohl přijít na jméno?

  Je nutno si uvědomit, že než to tento kat dotáhl na dinosaura, byl jako přesvědčený katolík předsedou KDU-ČSL. Tato strana byla v každé vládě, ať už levicové, nebo pravicové. Je nutno i připomenout, že to byla právě tato strana, která každou koalici rozmontovala.

  Když budeme chtít střízlivě posuzovat současnou  „vládní krizi“, nesmíme přehlédnout právě veleještěra. Jeho výpady proti „koaličnímu partnerovi“ ODS. Jak si jí zkrotil k obrazu svému. Nečas poslušně sráží paty, dokonce na sebe bere hříchy pravého kata, když je to on, kdo veřejně prohlašuje, že sociální stát končí, že na důchod si každý musí našetřit sám. Neváhá jako předseda vlády veřejně vyhlašovat, že jeho vláda se nebude řídit Ústavou, že Ústava jí může být ukradena, protože si to tak přeje dinosaurus.

  Neměli bychom přehlédnout dinosaurovy razantní výroky a napřažený ukazováček směrem ke "koaličním partnerům"  VV, ale i ODS. Můžeme se pouze dohadovat, kdo stojí za soudním procesem s Vítem Bártou, kdo svými výroky nejvíce ovlivnil veřejné mínění o této straně. A kdo rozpoutal např. akci Promopro a žádal hlavu Vondry, když Vondra začal odhalovat podvody v armádě. Že by obavy, aby neodhalil něco z doby, kdy tam působil náš dinosaurus?

  Cítění pravého katolíka veleještěra neopustilo ani když opustil svou rodnou Křesťansko- demokratickou Unii. Naopak. V nově založené straně si teprve uvědomil svou moc a vrátil se ke křesťanskému vyznání: Miluj svého bližního, jako sebe samého. Radikalizovaný svou mocí pouze přijal zlidovělou verzi: Miluj svého bližního a kde můžeš řízni ho.

  Opojen mocí v sobě oživil myšlenku rozkvětu své církve z doby inkvizice. Pasoval sám sebe na vrchního inkvizitora, který nemilosrdně ukázal prstem na ty kacíře, kteří jsou zhoubou pravé víry a vyslovil nad nimi autodafé, na jejímž základě je uvrhl na hranici. Za tyto kacíře označil všechny nehodné farníky, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Staré, nemocné, nezaměstnané, i na ty, kteří by se chtěli o tyto neužitečné ovečky starat. Např. mámy, které jenom vychovávají děti a ničím jiným nejsou užitečné.

  Navíc jsou tito neschopní natolik troufalí, že si dovolují prodlužovat svůj věk dožití. Všechny tyto neužitečné je nutno uvrhnout na hranici a vypálit ten vřed poslušných bratří a sester v církvi. Tomu je nutno za každou cenu zabránit, aby ti praví ve víře, vyvolení v Kristu dlouho byli živi a dobře se jim vedlo na zemi.

  Když dnes tento inkvizitor prohlašuje, že si dovede představit koalici s ČSSD, je naprosto jasné, že tak činí pouze proto, že se tlačí do tábora úhlavního nepřítele pouze proto, aby tuto stranu rozložil a historicky znemožnil.

  Bůh ochraňuj Sobotku a celou ČSSD před spolčením s tímto ďáblem.

Jan Sladký